چند شب تار

🎼🎼

انسان های فرهیخته و با سرمایه فرهنگی بالای هر جامعه همواره موسیقی خوب و جدی را “انتخاب” می کنند … اما همواره افراد جامعه ی که از فقر فرهنگی در رنج هستند توسط موسیقی های بازاری “انتخاب” می شوند…سرمایه فرهنگی خوب سبب انباشت تصاعدی خود و سوژگی انسان می شود و درست بلعکس فقر فرهنگی اراده و تشخیص افراد را بیش از پیش مستحیل و او را به مفعول صرف جامعه تقلیل می دهد و در نهایت از او چیزی جز یک مصرف کننده اقلام بنجل بازار باقی نمی گذارد. متاسفانه در تمام جوامع بشری گروه اول در اقلیت قرار دارند و گروه دوم در اکثریت … ولی از لحاظ سطح و کیفیت فرهنگی این نسبت برعکس است… همچنین خالقان آثار جدی هنر نیز همچون مخاطبانشان در اقلیت کمی قرار دارند ولی هیچگاه پول و شهرت در آن سوی بازار به دلیل اهداف والا و سرمایه فرهنگی کافی ، ایشان را فریب نداده است.
در جوامع مدرن با توجه به عدم امکان رقابت هنر خوب و جدی با تولیدات صنعت فرهنگ و هنر عامه پسند ،دولت ها با تخصیص تسهیلات ویژه از جمله وام ، سوبسید و امکانات خاص (همچون معافیت از مالیات ، واگذاری سالن ها و امکانات سخت افزاری خوب با قیمت مناسب ) به هنرمندان ، از هنر اصیل و جدی – که سرمایه فرهنگی اصلی هر کشور است – حمایت می کنند.
در ایران چنین خبری نیست و چشم امید هنرمندان خوب کشورمان تنها و تنها به ما مخاطبان جدی این عرصه است. بر ماست که با تمام توان خود در پشتیبانی ایشان و حفظ و نگهداری موسیقی خوب کوشا باشیم و با حضور در کنسرت های ایشان و تهیه قانونی آثارشان کمکی هر چند کوچک به تداوم این راه نماییم… وگرنه هر روز باید شاهد ریزش و جذب موسیقیدانهای جوان و خوب کشورمان به سمت موسیقی های بازاری و عامه پسند برای کمی پول و شهرت باشیم… بنابراین به تمام دوستان موسیقی اصیل و جدی ایران توصیه می شود که هم برای انباشت سرمایه فرهنگی خوب و هم برای حمایت از هنرمندان جوان و هم برای تداوم راه موسیقی اصیل و جدی ایران در “کنسرت چند شب تار” حضور بهم برسانند.در بین این جوانان هستند تار نوازانی که در آینده ای نزدیک پا جا پای بزرگان تار نوازی ایران خواهند گذاشت. از ایشان حمایت کنیم.

کنسرت چند شب با تار
شب اول : شنبه ۲۴ تیرماه
قاسم رحیم زاده ، عیسا غفاری و طینوش بهرامی
شب دوم : یکشنبه ۲۵ تیرماه
حامد فکوری ، محمد آدینه و پویان بیگلر
شب سوم : دوشنبه ۲۶ تیرماه
بابک راحتی ، بهزاد رواقی و هادی آذرپیرا
شب چهارم : سه شنبه ۲۷ تیرماه
علی اصغر عربشاهی ، بهاره فیاض و حمید خبازی
مکان : تهران ، تالار رودکی

موسیقی ایران را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید :